3734
5982
7626
8756

Strona Główna Status Szkoły Samouczek Izba Pamięci Dyrekcja Argo Magic School
Najczęściej zadawane pytania

Jeśli szukasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania to trafiłeś w dobre miejsce. Poniżej znajdziesz listę najczęściej zadawanych pytań przez nowych adeptów magii. 

CO TO JEST ŚWIAT MAGII?

Świat Magii to społeczność stworzona przez fanów świata Harry'ego Pottera. Członkowie tej społeczności są w różnym wieku, ale mają wspólne pasje i zainteresowania. Potrafią sobie pomagać nie tylko w świecie wirtualnym. Świat Magii to miejsce w którym poznasz tajniki magii niczym Harry, Ron i Hermiona, a jednocześnie w przyjaznej atmosferze miło spędzisz czas.

CO TO JEST ARGO MAGIC SCHOOL?

Argo Magic School to wirtualna szkoła magii wzorowana na Hogwarcie. Została założona w 2005 roku przez Olivie Wilde.

Ty jako uczeń Argo Magic School będziesz uczęszczał na zajęcia Eliksirów, Numerologii, Transmutacji i innych magicznych przedmiotów dokładnie tak jak w Hogwarcie. Dodatkowo szkoła daje możliwość brania udziału w różnych wydarzeniach tj. Wypad do Hogsmeade, Wycieczka do Doliny Godryka itd. 

JAK ZAPISAĆ SIĘ NA UCZNIA?

Wejdź na stronę główną i po prawej stronie odszukaj blok "ZAPISY".

Następnie wypełnij formularz zapisowy. Szczegóły znajdziesz poniżej:

Formularz zapisu składa się z dwóch części. Poniżej znajdziesz wzkazówki jak poprawnie wypełnić formularz zapisów.

1. INFORMACJE PODSTAWOWE

 • NICK - to login, którym będziesz się logować do Panelu Ucznia. Wybierz taki, abyś nie miał problemu go zapamiętać!
 • HASŁO - to hasło, dzięki któremu zalogujesz się do Panelu Ucznia. Nie udostępniaj nikomu swojego hasła.
 • EMAIL - zwany przez nasz Świat Magii "sowa" to twój prywatny email. Nie wymyślaj emaila nieistniejącego, ponieważ po dokonaniu zapisu dostaniesz link aktywacyjny do konta. 
 • KLASA - tutaj zostałeś poproszony o wybór klasy do której chcesz uczęszczać. Pamiętaj, że do II klasy mogą iść tylko osoby, które ukończyły klasę I i posiadają na to dowód w postaci świadectwa szkolnego. 
 • WYBIERZ PREFEROWANY DOM - do wyboru masz 4 standardowe domy:

 

Każdy z tych domów charakteryzuje się innymi cechami. Dla Gryffindora ważny jest honor, męstwo i odwaga. Do domu Hufflepuffu trafią tylko lojalni, prawi i pracowicie. Ravenclaw chętnie przyjmie mądrych, ambitnych i kreatywnych. Natomiast w Slytherinie jest miejsce dla sprytnych, ambitnych i przebiegłych.

Pamiętaj jednak, że jest to wzkazówka dla Tiary Przydziału, ponieważ to ona przyjmie Cię do konkretnego domu!

2. INFORMACJE PROFILOWE

 • Imię i Nazwisko - tutaj wymyśl swoją magiczną postać (nie używaj swoich prawdziwych danych). Tymi danymi będziesz się posługiwał na lekcjach, więc dobrze się zastanów. Najlepiej sprawdzają się dane z języków obcych (np. Harry Potter).
 • O Tobie/doświadczenie - tutaj wpisz kilka słów o sobie. W tym miejscu możesz również napisać jak dowiedziałeś się o Argo Magic School.
 • Awatar - tutaj należy wkleić obrazek z Internetu, który będzie przedstawiał Twoją postać.
 • Nick na chacie - tutaj wpisz nick pod jakim będziesz pojawiał się na uroczystościach oraz na zajęciach. Najlepiej jak nick składa się z imienia i nazwiska czarodzieja (np. Harry_Potter).

Następnie kliknij "Zarejestruj" i teraz musisz tylko oczekiwać na przyjęcie przez Dyrekcję do grona uczniów.

NA CZYM POLEGA CEREMONIA PRZYDZIAŁU?

Ceremonia Przydziału to bardzo ważny element, ponieważ to podczas niej dowiesz się w jakim domu będziesz. Podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego na czacie pojawi się Tiara Przydziału, która będzie pojedynczo przydzielać uczniów do domów (krótki opis poniżej).

 • przychodzi Tiara_Przydziału_
 • Dyrektor: Jak kogoś wyczytam ten podchodzi do przodu i siada na krzesełku, po czym włożę mu na głowę Tiarę Przydziału, która wskaże Wam wasze domy. [Dyrektorka chwyciła pergamin i odrzchąknęła] Juliet Malfoy!
 • Juliet_Malfoy: [podchodzi i siada na krzesełku]
 • Tiara_Przydziału_: No tak, jasne! Slytherin!

CO TO JEST KLIMAT?

Klimat to opis wykonywanych czynności przez naszą postać. Najważniejszą rolę odgrywa tutaj nasza wyobraźnia. Istotne jest tutaj to, że klimat piszemy zawsze w trzeciej osobie liczby pojedynczej, a tekst zapisujemy pomiędzy wyrazami [ ]  lub < >.

JAK WYGLĄDA NAUKA?

Nauka odbywa się zgodnie z Planem Lekcji, który dostępny jest po rozpoczęciu roku szkolnego. Lekcje odbywają się w godzinach wieczornych (18:30-20:50). Ponadto nauczyciele mają prawo tworzyć kółka zainteresowań.

DO CZEGO SŁUŻY SKRZYDŁO SZPITALNE?

Jeśli nie możesz pojawić się na lekcji z powodu spraw prywatnych to musisz usprawiedliwić swoją nieobecność. W bloku Skrzydło Szpitalne wpisz informację dlaczego Ciebie nie będzie i wpisz dokładnie jakich lekcji dotyczy usprawiedliwienie.

JAK MAM ZDOBYĆ PUNKTY?

Punkty dla domu możesz zdobyć poprzez aktywność na lekcji oraz dzięki udziałowi w konkursach i zabawach.

CZY NA KONIEC ROKU SZKOLNEGO ODBYWA SIĘ EGZAMIN?

Tak! W klasie I uczniowie podchodzą do sprawdzianu. Profesor ma prawo wpisać za sprawdzian ocenę adekwatną do systemu oceniania. Natomiast klasa II ma egzaminy, których zaliczenie wiąże się z zdaniem cyklu nauczania.

Podpisano:
Dyrekcja Argo Magic School
13 grudnia 2019 r.