15758
20524
29638
27541

Strona Główna Status Szkoły Samouczek Izba Pamięci Dyrekcja Argo Magic School
Argobank

ARGOBANK

Argobank to zabawa, w której należy potrafić wykonywać podstawowe obliczenia matematyczne oraz używać mózgu. Jest ona organizowana raz do roku, w terminach zapisanych w harmonogramie danego roku szkolnego. 

 

O CO CHODZI?

Na samym początku organizatorzy dzielą uczestników na dwie w miarę równe drużyny(niebieskich i różowych). Następnie z obu drużyn wybierani są kapitanowie, którzy po naradzie ze swoją drużyną, licytują pytania i na nie odpowiadają. Przed rozpoczęciem gry oba zespoły dostają 1000 galeonów, przeznaczonych na licytacje. 

 

KATEGORIE

Na całą zabawę składają się 4 rundy po 5 pytań. Przed rozpoczęciem licytacji organizatorzy losują z bota numer, trudność (od 1 do 3), czas na odpowiedź, kwotę możliwą do uzyskania po podaniu poprawnej odpowiedzi oraz kategorię licytowanego pytania:

OGÓLNE

QUIDDITCH

ONMS

OPCM

ELIKSIRY

AMS

CYTAT

LOVE AFFAIR

 

LICYTACJA

Po podaniu powyższych informacji organizatorzy włączają stoper na 30 sekund. Jest to czas dla kapitanów na decyzję, czy licytują podane pytanie, czy nie. Po upłynięciu wyznaczonego czasu jeden z organizatorów odlicza na czacie ogólnym od 3 do 0 i drużyna, której kapitan wyznaczył najwyższą kwotę wygrywa pytanie. 

Jeśli żadna z drużyn nie zdecyduje się na licytowanie podanego pytania, zostaje ono odłożone na koniec. W momencie gdy pojawi się ono ponownie i żadna z drużyn nie zdecyduje się na licytacje, pytanie zostaje usunięte.

 

VABANK

Raz na każdą rundę (czyli łącznie 4 razy) możliwe jest wykorzystanie tak zwanego vabanku. Powoduje on bezkonkurencyjne oraz darmowe wylicytowanie pytania.

Drużyna, która wygra zmagania może się cieszyć wieczną chwałą i dużą liczbą zdobytych punktów.

Baw się razem z nami!