45350
21646
32542
59949

Strona Główna Status Szkoły Samouczek Izba Pamięci Dyrekcja Argo Magic School
Historia Argo


Argo Magic School powstała w czerwcu 2009 roku i została stworzona przez Olivie Wilde oraz Juliet Poodle. Do dzisiaj Akademia jest wspierana przez Olivie na różnych szczeblach.

Początkowo szkoła nosiła nazwę Magic School,  dość szybko jednak nazwa ta została przekształcona na Argo Magic School, która obowiązuje do dnia dzisiejszego. Wyżej wspomniane panie rządziły szkołą dwa lata szkolne, a w kolejnym dołączyła do nich Aniulex Turn. Szkoła była odpowiedzią na tworczość J.K.Rowling - została stworzona przed fanów dla fanów Harry'ego Pottera i jego przygód.

Początkowo domy odpowiadały tym wymyślonym przez aurorkę sagi. Z roku na rok Argo zaczeła się rozwijać prężniej i zyskiwała coraz większą falę zwolenników. Dyrekcja chcąc nieco się wyróżnić z tłumu innych szkół zadecydowała, iż zmodyfikują nieco nazwy domów. Od tego czasu domy kojarzyły się ze zwierzętami zawartymi w herbach poszególnych domów. Obecnie jednak wracamy do starego nazewnictwa. Więcej informacji dostępnych jest w Izbie Pamięci.

HYMN ARGO MAGIC SCHOOL

W Argo dobra jest zabawa,
każda istota jest ciekawa,
co następnego dnia się wydarzy,
czy to o czym każdy marzy?

Wszyscy śmieją się i bawią,
dziś pytanie nowe postawią,
nauczycielowi czy nauczycielce,
wdzięczni będą wielce.

W Wielkiej Sali dzień i noc,
wrażeń mamy całą moc,
więc nie zwlekaj dłużej już,
szkolne szaty szybko włóż!

Autor Hymnu AMS:
Juliet Poodle
02 września 2009 r.