13631
18873

Strona Główna Status Szkoły Samouczek Izba Pamięci Dyrekcja Argo Magic School Historia punktów
Historia Argo


Argo Magic School powstała w 17 czerwca 2007 roku i została stworzona przez Olivie Wilde oraz Juliet Poodle. Szkoła do dzisiaj jest wspierana przez Olivie na różnych szczeblach.

Początkowo szkoła nosiła nazwę Magic School,  dość szybko jednak nazwa ta została przekształcona na Argo Magic School, która obowiązuje do dnia dzisiejszego. Wyżej wspomniane panie rządziły szkołą dwa lata szkolne, a w kolejnym dołączyła do nich Aniulex Turn. Szkoła była odpowiedzią na twórczość J. K. Rowling - została stworzona przez fanów dla fanów Harry'ego Pottera i jego przygód.

Początkowo domy odpowiadały tym wymyślonym przez autorkę sagi. Z roku na rok Argo zaczęło się rozwijać prężniej i zyskiwało coraz większą falę zwolenników. Dyrekcja chcąc nieco się wyróżnić z tłumu innych szkół zadecydowała, iż zmodyfikują nazwy domów. Od tego czasu domy kojarzyły się ze zwierzętami zawartymi w herbach poszczególnych domów. Obecnie jednak wrócono do starego nazewnictwa. Więcej informacji dostępnych jest w Izbie Pamięci.

HYMN ARGO MAGIC SCHOOL

W Argo dobra jest zabawa,
każda istota jest ciekawa,
co następnego dnia się wydarzy,
czy to o czym każdy marzy?

Wszyscy śmieją się i bawią,
dziś pytanie nowe postawią,
nauczycielowi czy nauczycielce,
wdzięczni będą wielce.

W Wielkiej Sali dzień i noc,
wrażeń mamy całą moc,
więc nie zwlekaj dłużej już,
szkolne szaty szybko włóż!

Autor Hymnu AMS:
Juliet Poodle
02 września 2009 r.
 
Brawo!
Odnalazłeś/aś fasolkę o tajemniczym smaku.