0
0
0
0

Strona Główna Współpraca Samouczek Izba Pamięci Dyrekcja Argo Magic School
Patrząc na ciemność lub śmierć
boimy się nieznanego niczego więcej.
Samouczek - czyli co i jak.

Witaj zabłąkany wędrowcze, zapewne trafiłeś/aś na tę stronę w celu poszukiwania informacji, które pomogą Ci poruszać się w świecie magii bez żadnych problemów. Trafiłeś/aś zatem do idealnego miejsca. Rozsiądź się wygodnie, zaopatrz w ulubiony trunek, a ja z chęcią wyjaśnię Ci co i jak. 


Zatem czas zacząć. Słowem wstępu, chcę Was serdecznie powitać na stronie magicznej placówki edukacyjnej Argo Magic School i zachęcić do zapisów.


1. Zapisy.

W celu zapisania się do szkoły należy wejść na stronę główną ( www.argomagic.pl ). Następnie trzeba zjechać w dół strony, gdzie bez problemu można dostrzec napisy “Zapisy na ucznia/na nauczyciela”( http://argomagic.pl/users/option/register/rank/0 ) . W tym samouczku zajmiemy się jedynie pierwszym wariantem. Klikamy w napis “na ucznia”, strona przekieruje Cię na formularz, który musisz wypełnić, aby pomyślnie przejść rekrutację.


Zabierzmy się w takim razie za jego wypełnienie:


1. Najważniejsze co musisz zrobić to wpisać swój nick, pamiętaj jednak iż powinno to być imię i nazwisko pod jakim zapisujesz się do naszej placówki. Ważne jest to, aby nie podawać swoich realnych danych. Imię i Nazwisko ma być fikcyjne.
2. Wypełnij ankietę wybierając jedną odpowiedź najlepiej obrazującą Ciebie i Twój charakter. To nam pomoże dopasować Cię do odpowiedniego domu.
3. Uzupełnij wiek, nie musi on być realny. Pamiętaj jednak, że zapisujesz się na ucznia, zatem wybierz wiek odpowiedni dla osoby młodej (11-17 lat).
4. Napisz coś o sobie, abyśmy mogli się lepiej poznać.
5. W internecie możesz znaleźć obrazek oddający wygląd Twojej postaci, wstaw go w rubryczce “awatar”. Nie jest to jednak obowiązkowe.
6. Kolejne dwa punkty to płeć, tu chyba jasne, i sposób w jakim dowiedziałeś/aś się o naszej szkole.
7. Ostatnim krokiem jest potwierdzenie Twojej przynależności do świata magicznego. Mugoli (czyli osoby nie posiadające magii) nie przyjmujemy.


Brawo! Właśnie zapisałeś/aś się na ucznia! Nadszedł zatem czas, aby poznawać kolegów /koleżanki ze szkolnej ławki oraz kadrę pedagogiczną.
Aby jednak to zrobić musisz wejść na chat.
Jak to zrobić?

  • Wejdź na stronę https://polfan.pl/
  • W prawym górnym rogu na pomarańczowym tle masz napis “zarejestruj się”. Kliknij w niego.
  • Strona przekieruje Cię na formularz w którym musisz podać nick (ten sam co przy zapisach do szkoły), hasło (zapisz sobie gdzieś, aby nie zapomnieć) i Twój prywatny adres e-mail. Reszta nie jest obowiązkowa.
  • Kliknij przycisk “Zarejestruj


Oto właśnie stworzyłeś swój własny, unikalny nick. To jednak nie wszystko. Teraz czas, abyś pojawił/a się na chacie i zapoznał/a się z resztą magicznej społeczności.

Można to uczynić na 2 sposoby.


Sposób 1. Wejść na stronę szkoły (http://argomagic.pl/). I będąc już tam zjechać na dół, po lewej stronie mamy blok “pomieszczenia”. Tam klikamy do jakiej sali chcemy wejść. Polecam “AMS” gdyż to jest główna sala naszej szkoły i tam znajdziesz najwięcej ludzi. Sala AMS: (http://applet.polfan.pl/?room=AMS)
Sposób 2. Wchodzimy przez program. Najpierw należy go jednak ściągnąć. Aby to uczynić, wchodzimy na stronę https://polfan.pl/pages/option/show/id/20 

  1. Iceq

 

Wilczek zaś jest programem działający na telefonach komórkowych i jego konfigurować nie trzeba.

Następnym i już ostatnim krokiem jest zalogowanie się na chat i poznawanie nowych osób/chodzenie na zajęcia i zdobywanie punktów.

Zapraszamy zatem do korzystania ze strony i życzymy przyjemnej nauki. W razie jakikolwiek wątpliwości proszę pisać na maila dyrekcji lub kierować pytania bezpośrednio do Sophie Blood/Eliasa Levine/Raven Clark.

Pozdrawiamy,
Dyrekcja Argo Magic School